Strona główna

FINAŁ IX FESTIWALU

2011-7-29 / Piątek

FINAŁ IX FESTIWALU

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27 sierpnia 2011 roku o godzinie 19:00 zapraszamy do Sceny na Piętrze, ul. Masztalarska w Poznaniu, na PRZEGLĄD KONKURSOWY, podczas którego wystąpią zwycięzcy eliminacji IX Festiwalu "Zostań Gwiazdą Kabaretu", kabarety: WEŹRZESZ, CHYBA, Z KONOPI, MIMIKA, SVENSON BAND, ŚCIBOR SZPAK. Występy oceni profesjonalne JURY, w składzie:

 

- Wojciech Wójcik - Przewodniczący JURY ( reżyser teatralny i filmowy, min. "Tam i z powrotem", seriale telewizyjne "Ekstradycja", "Sfora"

- Joanna Kołaczkowska - kabaret HRABI

- Dariusz Kamys - kabaret HRABI

- Maria Wróblewska - Sekretarz JURY ( Stowarzyszenie Zostań Gwiazdą Kabaretu)

 

Gośćmi wieczoru będą MAJA KOMAN, uczestniczka programu "Must be the music"

oraz kabarety PUK i CZESUAF czyli Grupa AD HOC z Krakowa kontra Grupa Improwizująca Szamotuły-Wronki-Krzyż

 

 

 

Kabaret Weźrzesz

Grupa została założona w 2004 roku przez Jarka Pająka. Obecny skład to: Jarek Pająk, Aneta Kwapisz, Mikołaj Kwaśniak. Skecze Weźrzesz obfitują w dużą dawkę absurdu wmieszaną w zawiłe sytuacje życia codziennego. Niektóre z nich można potraktować jako poradniki, np. jak zachować się podczas przyłapania małżonki na zdradzie ze swoim własnym szefem? W repertuarze nie brakuje też numerów odchylonych od normy, można zobaczyć recepcjonistę o jedwabistym głosie dziewicy, czy „Człowieka Pampersa”. W komiczny świat spektaklu wciągają widza zaangażowanie i energia młodych aktorów. Ostatnie osiągnięcia kabaretu to: Nagroda Publiczności na XXXI Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry 2010, I miejsce Mały Ryjek 2009 w Rybniku, Finał PAKI 2009 w Krakowie.

 

 

 

Kabaret Chyba

Powstał w marcu 2008 roku we Wrocławiu z inicjatywy Piotra Gumulca, Seweryna Domagały i Macieja Glińskiego. Później do składu dołączyła Sylwia Styczeń. Kabaret zadebiutował na regionalnych eliminacjach do PAKI we Wrocławiu. Zwycięzca 26. PAKI 2010. W 2011 r. z kabaretu odszedł Seweryn Domagała.

 

 

 

Z KONOPI

Kabaret z Konopi założył: Krzysztof „Krycho” Kubalski. Przez 4 lata istnienia przez skład przewinęło się wiele osób, jednak skład podstawowy pozostaje bez zmian.  Grupa kabaretowa zaczęła intensywną pracę od października 2004 roku. Zabrali się do pracy i napisali pierwszy godzinny program. Potem wszystko nabrało tempa. Brali udział w większości przeglądów i festiwali kabaretowych w Polsce. Owocem tych wyjazdów są laury, nagrody i różnego rodzaju wyróżnienia. Szczególne miejsce zajmują nagrody publiczności, których mają najwięcej. Obecnie skład kabaretu tworzą: Krzysztof Kubalski, Norbert Orłowicz, Przemysław Słomka (akustyk). 

Nagrody:

- FINAŁ  „Zostań Gwiazdą Kabaretu" 2007 w Poznaniu – I miejsce w kategorii piosenka a w ogólnej klasyfikacji

- Eliminacja festiwalu Zostań Gwiazdą Kabaretu 2009 w Poznaniu - I miejsce w kategorii "kabaret"

- Kopytko'2009 w Toruniu - I miejsce

- IV Sieradzka Kuźnia Kabaretowa - Główna Nagroda

- V Festiwal Skeczu i Małych Form Teatralnych KADR'2009 - 1 miejsce

- Łóska'2009 w Łodzi - 1 miejsce

- Łóska'2009 w Łodzi - Osobowość Sceniczna dla Krzysztofa Kubalskiego

 

 

 

Kabaret Mimika 

z Lublina to dwaj zabawni mimowie - Sławek Furtak i Grzesiek Mucha. 

Pierwszy raz publicznie wystąpili w 2004 roku na scenie ACK "Chatka Żaka". 

Już kilka miesięcy później w prasie ukazał się artykuł zatytułowany: "Mimika górą nad słowem". Było to ich pierwsze zwycięstwo w "Potyczkach Kabaretowych". 

Od tego czasu Mimika była nagradzana na wszystkich znaczących festiwalach kabaretowych w kraju. Najważniejsze laury to: 

- Nagroda Specjalna na 23 Przeglądzie Kabaretów PaKA w Krakowie 2007

- Grand Prix - Statuetka Ślimaka na VII Siedleckiej Nocy Kabaretowej w Siedlcach 2007

- I Nagroda na X Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku 2009

- I Nagrody na V Ogólnopolskim Przeglądzie Satyryków i Łgarzy w Międzyrzecu Podlaskim 2007 i 2009; V Siedleckiej Nocy Kabaretowej w Siedlcach 2005; 34 Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej FAMA w Lublinie 2004; Potyczkach Kabaretowych w Lublinie 2004.

Dostali się także do półfinału programu Mam Talent! 2010. 

 

 

 

SVENSON BAND

Kabaret powstały w 2005 roku w klubie studenckim Gęba w Zielonej Górze.

Skład: Olof Svenson (wokal), Stefoen Svenson (gitara, instrumenty perkusyjne), Door Svenson (akordeon, gitara).

Nagrody:

2009 -  I Miejsce w Konkursie Piosenki Debilnej na V Kabaretowym Międzynarodowym Festiwalu Wrocek, Wrocław 

2010 - III Nagroda na XXVI Przeglądzie Kabaretów PaKA, Kraków,  III Nagroda oraz Nagroda za Najlepszą Piosenkę Wojskową na II Manewrach Kabaretowych, Nowy Dwór Mazowiecki,  Wyróżnienie w postaci odśpiewania na Gali kabaretowej słynnej szwedzkiej pieśni z bezpiecznymi talerzami na I Wrocławskim Festiwalu Krasnoludków, Wrocław, Nagroda Organizatorów na XII Ogólnopolskiej Giełdzie Kabaretowej PrzeWAŁka, Wałbrzych, Statuetka Icemole'a za rekwizyt (Bezpieczne talerze) na II Flying Mole Festiwal, Zielona Góra 

 

 

 

ŚCIBOR SZPAK

Kabaret Ścibor i Szpak powstał we Wrocławiu w pierwszej połowie tysiąc dziewięćset siedemdziesiątego roku. Początkowo nie koncertował, szlifując swój rozwój motoryczny i psychofizyczny. Od samego początku między członkami kabaretu dochodziło do sporów, a nawet awantur, efektem czego był całkowity brak działalności scenicznej aż do 2005 roku. Od tego czasu Ścibor&Szpak występuje, choć dość rzadko, posiadając - jako rzadko występujący - status kabaretu chronionego.

 

 
 
 
 
 
 
© Kabaret KWADRAT